LIGA NARODÓW.MECZ POLSKA-BELGIA -POLSKA PRZEGRAŁA 6:1

SPORT

KLIKRADIO

6/9/2022 0 min read

Pierwszy raz w historii reprezentacja Polski zdobyła bramkę w 20. meczach z rzędu, ale poniosła zasłużoną klęskę w Brukseli. Polacy prowadzili po golu Roberta Lewandowskiego, ale w drugiej połowie stracili aż pięć goli i ostatecznie polegli aż 1:6.

Mecz z Belgią odpowie, czy potrafimy się zbliżyć do ich poziomu. Mają najlepszych piłkarzy na świecie, ale to nie znaczy, że są najlepszą drużyną. Zobaczymy, co będzie bolało po meczu – mówił przed występem w Brukseli selekcjoner Czesław Michniewicz. Po takim występie boli wszystko – od wyniku przez błędu do stylu, w jakim nasi polegli w Brukseli.

Po pierwszym kwadransie naszych piłkarzy najbardziej mogły boleć... głowy. Nie nadążali patrzeć, gdzie w danej chwili jest szybko rozgrywana przez gospodarzy piłka. To duże szczęście, że szybko nie było 0:1 – najpierw Batshuayi trafił w słupek, potem Hazard przestrzelił w idealnej sytuacji, a kiedy ten pierwszy wreszcie trafił do siatki, arbiter anulował gola z powodu spalonego.Polacy mogli poczuć się jak na karuzeli. Jakoś zdołali się na niej utrzymać, próbując szybkich ataków, ale skrzydłowym Sebastianowi Szymańskiemu i Jakubowi Kamińskiemu zabrakło dokładnego przyjęcia piłki.

W pewnym momencie w posiadaniu piłki było 70-30 dla Belgów, ale w końcu nadszedł moment, w którym za kręcenie karuzeli wzięli się nasi. W 28. minucie Lewandowski wywalczył aut na wysokości pola karnego. Zieliński dostał piłkę, nieatakowany przez nikogo biegł wzdłuż linii pola karnego i zagrał do Szymańskiego. 23-letni pomocnik kapitalnie podał bez przyjęcia, kapitan wspaniale przyjął piłkę i było 1:0 dla Polski.