UWAGA NA DZIWNE SMSY OD ROSJI -URLOPUJĄC BLISKO KALININGRADU.

POLSKA INFORMACJE WOJNA W UKRAINIE

KLIKRADIO

7/1/2022 0 min read

Polacy, którzy odpoczywają na plaży w Piaskach, tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim, otrzymują SMS-y o treści "Witajcie w Rosji". Jeżeli turysta nie zauważy, że jego telefon przełączył się na rosyjską sieć i ma włączony roaming, może się zdziwić, kiedy dostanie rachunek. "Rosjanie liczą sobie około 8 zł za minutę połączenia" — pisze "Fakt".

Piaski położone są na Mierzei Wiślanej, ok. 12 km od centrum Krynicy Morskiej. To tam kończy się polskie wybrzeże, a zaczyna rosyjskie — za płotem z drewnianych pali i siatki znajduje się obwód kaliningradzki. "Fakt" informuje, że odwiedzający to miejsce turyści dostają SMS-y z Rosji, choć nie przekroczyli granicy. Wiadomość jest krótka: "Witajcie w Rosji".

Reporter "Faktu" zapytał osoby plażujące w Piaskach, czy nie boją się przebywać w miejscu, które jest położone tak blisko Rosji. Z ich odpowiedzi wynika, że na tej plaży szukają... spokoju. Uciekają do Piasków przed tłumami ludzi, które można spotkać np. w pobliskiej Krynicy Morskiej.

— Spodziewaliśmy się, że będzie tu pusto i bezludnie. Myśleliśmy, że tak blisko granicy z Rosją nikomu nie będzie się chciało przyjeżdżać i będziemy sami, ale widocznie inni ludzie pomyśleli tak samo — powiedziała reporterowi para 30-latków.

— Ja w moim wieku, to zamiast Ruskich bardziej się boję zawału lub wypadku samochodowego. Widziałem wóz Straży Granicznej, więc nie mamy się czego obawiać — powiedział 61-letni mężczyzna, którzy przyjechał do Piasków z Kalisza.

Źródło: "Fakt"