TRAGEDIA W GMINIE WILCZĘTA-MĘŻCZYZNA ZAATAKOWANY PRZEZ BYKA.

POLSKA WYPADEK INFO LOKALNE

KLIKRADIO

6/18/2022 0 min read

Gmina Wilczęta stała się świadkiem tragedii. 59-letni rolnik został zaatakowany przez byka na polu. Mężczyzna zmarł w wyniku otrzymanych obrażeń. Zmarł 59-letni mężczyzna, który w piątek w gminie Wilczęta został zaatakowany na polu przez byka. Na miejscu pracuje obecnie policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, która wyjaśnia okoliczności śmierci rolnika - podała kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Jak powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Braniewie kom. Jolanta Sorkowicz, partnerka rolnika zawiadomiła służby, że mężczyzna wyszedł na pole, by zagonić do gospodarstwa bydło i został zaatakowany przez byka. Zwierzęta nie dopuszczały osób, które chciały udzielić gospodarzowi pomocy. Ratownicy ze straży pożarnej, aby odgonić stado zwierząt, w którym były dwa byki, musieli użyć wody. Ratownicy medyczni, którzy po odgonieniu bydła dotarli do poszkodowanego rolnika stwierdzili jego zgon. Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków pracowali ratownicy medyczni oraz braniewscy policjanci. Obecnie policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.