PIOTR KRAŚKO NIE PŁACIŁ PODATKÓW-OSTRA ODPOWIEDŹ NA MATERIAŁ TVP INFO.

INFORMACJE

KLIKRADIO

6/11/2022 0 min read

Portal TVP.Info opublikował tekst, w którym poinformował o nieprawidłowościach w rozliczeniach podatkowych Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN postanowił wydać oświadczenie. Jego zdaniem portal powinien zająć się majątkami osób pełniących ważne funkcje państwowe.

Piotr Kraśko przed laty robił karierę w Telewizji Polskiej, był między innymi prowadzącym i redaktorem naczelnym "Wiadomości", a także jednym z czołowych korespondentów zagranicznych. Od 2016 roku jest jednak jedną z gwiazd stacji TVN, możemy oglądać go w "Faktach", na swoim koncie ma także rolę jednego z gospodarzy "Dzień Dobry TVN". Portal TVP.Info postanowił prześwietlić dziennikarza i dotarł do zaskakujących informacji. Kraśko miał nie składać terminowo zeznań podatkowych PIT36L i 37 oraz deklaracji VAT-7 w latach 2012-2015. - Wykrycie nieuczciwego podatnika było możliwe dzięki uruchomieniu w 2016 r. przez rząd PiS tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To nowoczesny system pozwalający m.in. na sprawdzenie, czy od wystawionych faktur przedsiębiorca uiścił należności skarbowe (...) Ale Kraśko nie składał w Urzędzie żadnych formularzy podatkowych. Wstępna analiza JPK wykazała, że w tym okresie z samej tylko działalności gospodarczej mógł zarobić 2,8 mln. Dodatkowo z etatu telewizyjnego zarobił ponad 700 tysięcy - czytamy w materiale.

Kraśko miał złożyć brakujące deklaracje i uiścić zaległości w kwocie 850 tysięcy złotych. Dziennikarz postanowił skomentować sprawę w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie ukrywał, że jego zdaniem TVP.Info powinno zainteresować się raczej majątkami rządzących i ich teraźniejszymi działaniami. Na profilu Piotra Kraśki na Instagramie pojawił się post, w którym dziennikarz odniósł się do artykułu TVP.Info opisującego kwestię jego rozliczeń podatkowych. Jego zdaniem portal, zamiast wyciągać uregulowane sprawy sprzed lat, powinien pochylić się nad majątkami niektórych osób rządzących naszym krajem.

- Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst. Jeśli TVP.Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych, to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie. Chyba że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej - napisał na Instagramie.