PUTIN ZASŁABŁ PODCZAS VIDEOKONFERENCJI-MUSIAŁY PRZYJECHAĆ SŁUŻBY ZDROWIA.

WOJNA W UKRAINIE INFORMACJE

KLIKRADIO

6/11/2022 0 min read

Prezydent Rosji Władimir Putin poczuł się źle po czwartkowym występie w telewizji i potrzebował "pilnej pomocy medycznej" - informuje o tym włoski dziennik "Il Messaggero", powołując się na kanał General SVR na komunikatorze Telegram. Według tego źródła stan Putina był zły, miał zawroty głowy i stracił siły.

Na kanale General SVR opublikowano wcześniej różne informacje wywiadowcze - przypomina rzymska gazeta. Wyjaśniono tam, że program, w którym Putin rozmawiał z młodymi rosyjskimi przedsiębiorcami był już kilka razy przekładany właśnie z powodu jego stanu zdrowia.

Dziennik zaznacza, że rosyjski przywódca nigdy nie potwierdził pośrednio ani bezpośrednio informacji o swoich problemach ze zdrowiem, o których mówią z kolei służby wywiadu na Zachodzie. Według nich ma on raka w zaawansowanym stadium. Prasa, także we Włoszech, przytaczała doniesienia o tym, jakoby miał zostać operowany.Rosyjski prezydent Władimir Putin odwołał tegoroczny telefoniczny maraton ze swoimi obywatelami. Rozmowa była coroczną tradycją transmitowaną przez telewizję. Nie dojdzie do niej po raz pierwszy od 18 lat.

W czasie tego wydarzenia transmitowanego w rosyjskiej telewizji Putin odpowiadał na pytania Rosjan, którzy dzwonili do programu. Tym razem to wydarzenie nie odbędzie się.

Połączenie nie może się odbyć w tym miesiącu - przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Przekazał też, że nie będzie rozmowy rosyjskiego prezydenta z mieszkańcami i wojskowymi walczącymi w Donbasie. Nowa data programu nie została jeszcze ustalona, ale "rutynowe przygotowania są w toku".

Rozmowa z obywatelami była coroczną tradycją Putina. To pierwsza taka sytuacja od 2004 roku, kiedy program nie dojdzie do skutku.Wcześniej Kreml zapowiadał, że telefoniczny maraton odbędzie się w czasie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu w dniach 15-18 czerwca.