RZECZNICZKA ROSYJSKIEGO MSZ O SŁOWACH SIKORSKIEGO-PZYBLIŻA POLSKĘ DO WOJNY.

INFORMACJE WOJNA W UKRAINIE

KLIKRADIO

6/13/2022 0 min read

Rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych skomentowała słowa Radosława Sikorskiego, który powiedział, że "Zachód ma prawo dać Ukrainie głowice nuklearne"."Polscy politycy, kontrolowani przez Amerykanów, reprezentują ekstremistyczną ideologię, sieją nienawiść, podżegają do konfliktów, a teraz grożą planecie naruszeniem reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej" - napisała na Telegramie rzeczniczka rosyjskiego MSZ.Zacharowa dodała także, że tacy politycy jak Sikorski "narażają na niebezpieczeństwo naród polski, który zostaje wciągnięty na granicę światowej wojny nuklearnej".

Szef Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin stwierdził, że w przypadku realizacji propozycji Sikorskiego, by dostarczyć Ukrainie głowice jądrowe, ewentualny konflikt nuklearny zniszczy kontynent europejski.

Słowa Zacharowej i Wołodina to reakcja na wypowiedź Radosława Sikorskiego. Polski polityk stwierdził, że "Zachód ma prawo dać Ukrainie głowice nuklearne, by mogła chronić swoją niezależność".

— Rosja naruszyła memorandum (budapeszteńskie — red.) i dlatego Zachód może dać Ukrainie możliwość obrony jej niepodległości — powiedział Radosław Sikorski w ostatnich dniach. Nagranie z fragmentem wypowiedzi polskiego polityka opublikował w niedzielę portal Nexta.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa słynie z kontrowersyjnych i kuriozalnych wypowiedzi. Po wydaleniu przez polskie władze 45 rosyjskich dyplomatów oskarżyła Polskę o to, że chce zatrzymać Ukraińców, którzy z Polski chcą wyjechać do Rosji. Innym razem stwierdziła, że stwierdziła, że barszcz ukraiński jest przykładem: "ksenofobii, nazizmu i ekstremizmu".